Rolety antywłamaniowe

System rolet antywłamaniowych SAR to rozwiązanie opracowane z myślę o zapewnieniu użytkownikowi skutecznej ochrony przed włamaniem. Firma Aluprof jako pierwszy polski systemodawca zaprojektowała innowacyjny system rolet antywłamaniowych, który w wyniku specjalistycznych badań wykonanych w akredytowanym laboratorium badawczym zgodnie z normą PN-EN 1627:2011 otrzymał III klasę odporności na włamanie. Rozwiązanie to można stosować zarówno w budynkach nowopowstałych, jak i już istniejących.


Konstrukcja poszczególnych elementów systemu antywłamaniowego wykonana jest z ekstrudowanego aluminium, co gwarantuje trwałość i wytrzymałość produktu. Skuteczne zabezpieczenie gwarantują m.in wzmocniona konstrukcja prowadnic, która nie pozwala na odgięcie oraz wyciągnięcie profili roletowych oraz specjalne wzmocnienie w listwie dolnej, zapewniające dużą sztywność i stabilność pancerza. Dodatkowo odpowiednio mocna i wytrzymała konstrukcja kurtyny rolety zbudowana z profilu PE 55 zapobiega jej uszkodzeniu podczas uderzenia. Ponadto mechanizm zapadkowy zamontowany w dolnej części rolety zapobiega podniesieniu zamkniętej kurtyny, co gwarantuje skuteczne zabezpieczenie domu. Konstrukcja antywłamaniowa może być stosowana zarówno w systemach adaptacyjnych, jak i podtynkowych.


Sterowanie roletami w zależności od potrzeb użytkowników może odbywać się: poprzez napęd elektryczny za pomocą nadajnika naściennego lub pilota, a także dzięki zastosowaniu sterowania inteligentnego za pośrednictwem komputera, tabletu czy smartfona.