MM Rolety

Ul. Jerzmanowska 19, 54-530 Wroclaw
tel: +48 71 355 66 47, +48 71 354 61 39,
fax: +48 71 359 28 00, 

biurommrolety@gmail.com

Zaloguj

Markizy

Markizy stanowią znakomitą ochronę przeciwsłoneczną dużych powierzchni poziomych takich jak tarasy czy balkony. Podstawowym zadaniem markiz jest ochrona przed intensywnym promieniowaniem słonecznym. W naszej ofercie posiadamy prawie sto różnych wzorów i kolorów tkanin co w połączeniu z czterema kolorami konstrukcji aluminiowych usatysfakcjonuje nawet najbardziej wybrednych klientów. Dodatkowo istnieje możliwość wykonania markizy pod wybrany przez klienta wymiar, co w połączeniu z szerokim asortymentem sterowań elektrycznych wraz z automatyką pogodową zapewnia nam optymalny dobór wymiarów i funkcji markizy.

 

Markiza Malta

Markiza Malta to lekka, wolnowisząca markiza doskonale nadająca się do przesłonięcia niewielkiego tarasu lub balkonu. Jej kompaktową konstrukcję wyróżnia uniwersalny uchwyt ścienno sufitowy, który zapewnia bezproblemowy i szybki montaż, jak również umożliwia pochylenie markizy nawet do 85 stopni.

Markiza Malta

Silver Plus

Silver Plus to markiza o lekkiej konstrukcji, co czyni ją bardzo ekonomicznym rozwiązaniem do zacieniania tarasów i balkonów średniej wielkości. Rozkładane ramiona markizy, które są wykonane ze specjalnego stopu aluminium, zamontowane są na uchwytach wykonanych metodą obróbki numerycznej. Konstrukcja markizy opiera się na solidnej stalowej belce kwadratowej, co ułatwia montaż markizy. Opcjonalny aluminiowy daszek ochrania zwiniętą tkaninę, istnieje również możliwość zastosowania zestawu do ramion krzyżowych.

Markiza Silver Plus

 

 

 

 

 

Australia

Australia to markiza, która doskonale sprawdza się na dużych tarasach. Dzięki prostej konstrukcji i solidnej jakości wykonania znajduje zastosowanie również na powierzchniach komercyjnych. Rozkładane ramiona markizy są zamocowane na aluminiowych uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego. Centralna podpora rury nawojowej kompensuje ugięcie rury w markizach o dużej szerokości co zapewnia dobre napięcie tkaniny. Istnieje również możliwość zastosowania zestawu do ramion krzyżowych.

Markiza Australia

Jamaica

Jamaica to markiza która stanowi doskonałe połączenie elegancji i wytrzymałości. Jej konstrukcja zapewnia długą żywotność w warunkach intensywnego użytkowania i dlatego jest idealnym wyborem dla dużych tarasów oraz powierzchni komercyjnych. Rozkładane ramiona markizy są zamocowane na aluminiowych uchwytach o specjalnej konstrukcji, wykonanych metodą obróbki numerycznej. Dzięki centralnej podporze rury nawojowej w dużych markizach tkanina jest równomiernie napinana. Konstrukcja markizy opiera się na solidnej stalowej belce kwadratowej, co ułatwia montaż markizy. Istnieje również możliwość zastosowania zestawu do ramion krzyżowych.

Markiza Jamaica

 

 

 

 

 

Palladio

Palladio to elegancka markiza z kasetą, która doskonale prezentuje się na tarasach. Specjalna konstrukcja uchwytów ramion powoduje, że ramiona są podnoszone do góry, a belka przednia domyka się szczelnie z kasetą osłaniając zwiniętą tkaninę. Zastosowanie w konstrukcji ramion łańcucha Flyera w połączeniu z precyzją wykonania przegubów zapewniają markizie niezawodne działanie. Dzięki zastosowaniu podpór sprężystych rury nawojowej w markizach tkanina jest równomiernie napinana. Palladio łączy w sobie cechy markizy kasetowej z konstrukcją opartą na kwadratowej belce nośnej. Pozwala to korzystać w pełni z funkcjonalności markizy kasetowej, czyniąc ją jednocześnie łatwą w montażu. Konstrukcja markizy lakierowana jest techniką proszkową, a dostępne kolory to biały, beżowy, brązowy, grafitowy, lub srebrny z wykończeniem grafitowym.

Markiza Palladio

Dakar

Markiza Dakar doskonale nadaje się do zacieniania większych tarasów. Pełna kaseta o opływowych kształtach nadaje tej markizie nowoczesny i elegancki wygląd równocześnie osłaniając tkaninę i ramiona przed czynnikami atmosferycznymi. Aby dodatkowo zwiększyć ochronę tkaniny zastosowano wewnątrz kasety uszczelki zabezpieczające. W konstrukcji markizy zastosowano rozkładane ramiona ze stopu aluminium, które zamocowano na uchwytach wykonanych techniką odlewu ciśnieniowego. Precyzyjne przeguby z łańcuchem Flyera ze stali nierdzewnej zapewniają im wytrzymałość i niezawodne działanie. Markizy o większej szerokości wyposażone są w podporę rury nawojowej, dzięki czemu tkanina napinana jest bardziej równomiernie. Konstrukcja markizy jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały, srebrny z wykończeniem grafitowym, grafitowy, beżowy lub brązowy.

Markiza Dakar

Italia

Markiza Italia jest markizą nadokienno – balkonową przeznaczoną do zacieniania i osłony wnęk okiennych, witryn, balkonów, tarasów i werand. Opuszczane ramiona z aluminium, wyposażono w sprężynę, która napina tkaninę i zapobiega składaniu ramion pod naporem wiatru. Ciężar markizy rozłożony jest na uchwyty ramion i rury nawojowej, dlatego Italia może być mocowana nawet tam, gdzie wytrzymałość podłoża nie pozwala na zastosowanie markizy tarasowej ze składanymi ramionami. Lekka konstrukcja markizy sprawia, że montaż jest niezwykle łatwy. Elementy konstrukcyjne lakierowane są techniką proszkową na kolor biały.

Markiza Italia poręczowa to estetyczna ochrona przed słońcem. Jest to praktyczna ozdoba balkonów, tarasów i wnęk balkonowych. Charakterystyczne dla tej markizy ramiona mocowane są do balustrady balkonu. Ich konstrukcja pozwala na ustawienie odpowiedniego kąta pochyłu. Na końcach i u podstawy ramion znajdują się haki, do których zaczepia się belkę przednią  z materiałem. Odpowiednie naprężenie markizy osiąga się przez zwinięcie nadmiaru tkaniny. Lekka konstrukcja markizy sprawia, że montaż jest niezwykle łatwy. Zastosowanie ramion balustradowych daje większą swobodę montażu na balkonach. Konstrukcja jest lakierowana techniką proszkową na kolor biały.

Markiza Italia